Skuteczny znaczy kompetentny

Chcesz posadzić drzewo? A może urządzić skwer czy mały park? Zrobić plac zabaw? Usunąć wrak samochodu z parkingu? Stworzyć z sąsiadami lokalna grupę? W obecnych czasach zaleca się utrzymywanie dystansu fizycznego, jednak to nie znaczy, że trzeba się izolować społecznie. Z takiego wyszliśmy założenia tworząc w ramach Stowarzyszenia Funkcja Miasto projekt wzmacniania kompetencji i poszerzania wiedzy aktywnych społecznie mieszkańców Krakowa.

A ponieważ są w naszym mieście obszary, w których rozwijanie więzi sąsiedzkich jest utrudnione, to postanowiliśmy rozpocząć właśnie od krakowianek i krakowian zamieszkujących tereny objęte Miejskim Programem Rewitalizacji. I tak oto, dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kraków, zapraszamy Was do zapisu w szkoleniu „Podniesienie poziomu umiejętności komunikacyjnych aktywistów miejskich w obszarach objętych rewitalizacją”.

 

Jeśli więc działasz, lub chcesz działać w Krakowie. Chciałbyś składać wnioski w Budżecie Obywatelskim lub w ramach Inicjatywy Lokalnej. Poznać ludzi, którzy to robią, i skorzystać z ich doświadczeń. Nauczyć się aktywizować mieszkańców w internecie. Zrobić coś dobrego dla swoich sąsiadów lub wszystkich mieszkańców Krakowa – te spotkania są dla Ciebie!

Rekrutacja trwa od 9 do 10 grudnia 2020.

Szkolenia będą się odbywać od 12 do 30 grudnia 2020.

Prowadzone w ramach projektu zajęcia odbędą się w formie webinarów za pomocą jednej z ogólnodostępnych platform, zarówno w formie zajęć grupowych, jak i indywidualnych będą dotyczyć następujących tematów.

• Edukacja uczestników w zakresie narzędzi partycypacyjnych dostępnych na terenie Gminy Miejskiej Kraków (Budżet Obywatelski, Inicjatywa Lokalna).

• Tworzenie fiszek projektowych do Budżetu Obywatelskiego i Inicjatywy Lokalnej.

• Szkolenie liderskie dla inicjatorów lokalnych.

• Facebook narzędziem wzmacniającym więzi w obrębie społeczności lokalnych.

• Paint.net, czyli grafika komputerowa dla każdego.

• Na czym polega system zarządzania stroną internetową opartą na platformie WordPress.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłoszeń poprzez wiadomość na adres: stowarzyszenie@funkcjamiasto.pl

—————————————

Zadanie realizowane przez Funkcja Miasto.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa. 

 

 

NASZE NAJNOWSZE

Zostaw komentarz