LMV Group Sp. z o.o., krakowska firma specjalizująca się w realizacji inwestycji z zakresu instalacji fotowoltaicznych (elektrowni słonecznych). 

Prowadzi sprawę kompleksowo, począwszy od projektu, przez montaż po zgłoszenie (legalizację) instalacji do zakładu energetycznego. Zanim inwestor podejmie decyzję o zleceniu usługi otrzymuje projekt elektrowni z oszacowaniem zysku energetycznego. Projekty / prognozy pracy instalacji przygotowywane są w specjalistycznym programie, w którym odwzorowany jest budynek i ewentualne elementy zacieniające (drzewa, kominy, anteny, sąsiednie budynki). Ponieważ cień ma istotny wpływ na pracę / zyskowność instalacji fotowoltaicznej, to dzięki modelowi 3D i analizy zacienienia inwestor ma wskazane najkorzystniejsze (najbardziej produktywne) miejsce na posadowienie paneli. Niezależnie od wynikających stąd korzyści ekonomicznych, zwiększana jest też efektywność pozytywnego oddziaływania urządzenia na środowisko.

Firma prowadzi ponadto działalność edukacyjną. Na jej kanale na YouTube można znaleźć filmy nt. działania elektrowni słonecznych, technologii ich budowania, opłacalności czy ciekawostki z zakresu szeroko rozumianych odnawialnych źródeł energii. Co jakiś czas prowadzi również weekendowe, otwarte i bezpłatne szkolenia informacyjne nt. fotowoltaiki. Szkolenia odbywają się w salonie  wystawowym LMV Group, w którym można zobaczyć różne typu paneli, falownik, dachowe systemy montażowe, czy monitoring instalacji.

Powiązane artykuły: