No to wysprzątane! [VIDEO, FOTO]

Opony, wersalki, fotele, folie, styropian i butelki. To tylko część śmieci, które znikneły dziś z krakowskiej Olszanicy. Mieszkańcy zebrali ponad 200 worków odpadów i gdyby się nie skończyły, zapewne zebranych śmieci byłoby więcej. Portal funkcjaobywatel.pl objął tę akcję patronatem medialnym. W jego ramach nie tylko dokumentowaliśmy, ale też sprzątaliśmy. I jesteśmy dumni, że razem z mieszkańcami naprawiliśmy to, co zepsuli inni.

Można by powiedzieć, że było super. Pogoda dopisała, ruch na świeżym powietrzu, dobre efekty pracy, połączone z przekonaniem, że robi się coś pożytecznego. Byłoby naprawdę super, gdyby nie towarzysząca tej pracy złość wobec ludzi, którzy ten malowniczy zakątek zamienili w wysypisko śmieci. Ale cóż, taki mamy klimat. Jedni śmiecą, inni sprzątają. Jak było dziś w Olszanicy? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo oraz galerii zdjęć.

Dziś zresztą krakowianie sprzątali nie tylko w Olszanicy, ale też parku rzecznym Drwinka. Tamtejsi mieszkańcy, członkowie Stowarzyszenia Drwinka, także biorą sprawy w swoje ręce i wspólnie dbają o porządek w swojej zielonej enklawie. Otrzymaliśmy od nich sygnały, że też dali radę.

fot. Maciej Wojtczak

A skoro o klimacie mowa, to ostatnia kwietniowa sobota przyniosła także inne wydarzenie, które objęliśmy patronatem – Manifestację Strajk dla Ziemi w nowohuckiej Alei Róż. Oto relacja z tego wydarzenia, poświęconego walce o lepsze życie na naszej planecie.

Strajk dla Ziemi - Earthstrike PL w trakcie Dni Ziemi 2019 w Nowej Hucie 💚

Publiée par funkcjaobywatel.pl sur Samedi 27 avril 2019

NASZE NAJNOWSZE

Zostaw komentarz